Hale przemysłowe, w zależności od materiałów z jakich są wykonywane oraz parametrów ogólnego projektu, należą do najbardziej ekonomicznych i nieskomplikowanych w realizacji budynków użytkowych. Oferowanych jest wiele sprawnie działających magazynów, jednak wiele firm decyduje się na wybudowanie nowego, własnego magazynu. Jednym z najważniejszych czynników podlegających faktycznemu wykorzystaniu hali oraz jej rzeczywistemu przeznaczeniu, jest odpowiednia lokalizacja budynku.
Firmy produkcyjne zawracają szczególną uwagę na rynek pracy. Z tego powodu zatrudnienie nawet kilku tysięcy ludzi wiąże się koniecznością znalezienia miejsca gwarantującego wystarczającą ilość chętnych do pracy. Dlatego bardzo często hale przemysłowe takich firm stawiane są w niedużych miejscowościach. Oferują miejsca pracy w nowym miejscu oraz wynajętych obiektach magazynowych.
Charakterystyka polskiego rynku pracy skłania do uruchamiania hal przemysłowych także zagraniczne firmy, często zajmujące się sektorem sprzedaży. Pomimo, że oferują towar na rynek zagraniczny, dostępność obecnej siły roboczej oraz niskie koszty zachęcają do otwierania magazynów na terenie Polski.
Z tego powodu dobra lokalizacja hali przemysłowej wiąże się również z infrastrukturą drogową. Zwłaszcza dla firm działających w sektorze dostawczym, wykorzystujących główne arterie komunikacyjne opłacalna jest budowa hal przemysłowych zlokalizowanych jak najbliżej swoich potencjalnych odbiorców i z wygodnym sąsiedztwem firm kurierskich. Usprawnia to realizację zamówień przede wszystkim dla firm zajmujących się handlem realizowanym przez internet. Hale przemysłowe tego typu budowane są najczęściej w centrum Polski, w okolicach Warszawy.